+48 (22) 868 62 93   |   +48 601 29 60 31   |   +48 601 29 42 63

BLOG

Ozonowanie żywności
  30 grudnia 2014
​Producenci owoców miękkich coraz częściej interesują się innowacyjnymi metodami przechowywania, magazynowania i oczyszczania swoich produktów, chcąc jednocześnie zapewnić sobie maksymalny poziom bezpieczeństwa. Techniką, która gwarantuje brak szkodliwości zapewniając jednocześnie wyjątkową skuteczność jest ozonowanie.

Aby proces z użyciem generatora ozonu, był skuteczny i przyniósł oczekiwane rezultaty, musi być przeprowadzony w odpowiedni sposób. W technice ozonowania owoców najważniejsze jest odpowiednie dopasowanie systemu do danego produktu, tempa schładzania oraz czasu jaki można na to przeznaczyć. Systemy ozonowania muszą być odpowiednio skonfigurowane, ponieważ inaczej ozonuje się owoce, które przechowywane są kilka tygodni a inaczej te przechowywane kilka miesięcy, ponieważ wtedy proces można przeprowadzać wolno, ale z zachowaniem cyklicznych odstępów.

Ozonowanie to bardzo popularna metoda dezynfekcji, która cieszy się największym zainteresowaniem wśród producentów i eksporterów owoców miękkich takich jak: maliny, borówki ale także wiśni, czereśni, jabłek i gruszek. Istnieją dwa sposoby ozonowania. W pierwszym dodaje się ozonu do wody, którą myte są owoce i warzywa. Drugi sposób zakłada wykorzystanie generatora ozonu, który produkuje ozon w formie gazowej. Obie te techniki są całkowicie bezpieczne i niegroźne dla produktów, gdyż nie wnikają w głąb owoców. Ozonowanie to wyjątkowo skuteczna metoda dezynfekcji produktów spożywczych, gwarantująca sterylne warunki składowania i przechowywania owoców i warzyw.

Jedną z największych zalet korzystania z ozonatora jest zahamowanie procesów psucia się produktów, co pozwala na bardzo dużą minimalizację kosztów.


Dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja i ozonowanie Warszawa!

NAWIGACJA

KONTAKT

Adres:
Ozonowanie Warszawa
ul. Przedpole 1
02-421 Warszawa
Telefony:
Tel/Fax.: +48(22)868 62 93
Kom: +48 601 29 60 31, +48 601 29 42 63
E-mail: info@dddserwis.pl
Copyright © 2014 DDD Usługi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja www.jellinek.pl