+48 (22) 868 62 93   |   +48 601 29 60 31   |   +48 601 29 42 63

BLOG

Kto wynalazł generator ozonu?
  20 listopada 2014
Pierwszy na świecie generator ozonu zaprojektował i opatentował najwybitniejszy wynalazca jaki stąpał po Ziemi – Nikola Tesla. Ten szalony naukowiec, znany ze swojej wyjątkowej ekstrawagancji i licznych paranoi, był najbardziej twórczym wynalazcą, a zarazem skromnym i bardzo hojnym człowiekiem. Jego idea świata polegała na zelektryzowaniu świata i zaopatrzeniu go w darmową energię. Nikt nie był w stanie ograniczyć umysłu Tesli, nawet on sam uważał, że wszystko jest możliwe i nie ma żadnych granic. Ojciec prądu zmiennego, testował nawet bezprzewodowy prąd!

Tesla jako wybitny naukowiec i człowiek piekielnie inteligentny, miał swoje przyzwyczajenia. Jednym z nich było dążenie do sterylnego miejsca pracy i życia, a ze względu na pracę przy ładunkach elektrycznych, powietrze miało zupełnie odmienne, często negatywne oddziaływanie na samopoczucie. Dlatego właśnie, Tesla postanowił stworzyć maszynę, która w szybki sposób, nada powietrzu odpowiedni ładunek i właściwości, tworząc przy tym możliwość odetchnięcia pełną piersią. Tak powstał pierwszy na świecie generator ozonu. W 1896 roku opatentował wynalazek, który za pomocą odpowiednio naładowanych metalowych płytek, reagował z powietrzem nadając mu prawidłowego poziomu ładunków. Ozonowanie tym urządzeniem nie było tak wydajne, jak współczesne maszyny, jednak dzięki zastosowaniu specjalnego żelu do ozonowania, przynosiły zauważalne efekty. Na początku jego głównymi klientami, byli naturopaci i zwolennicy homeopatii, którzy cenili sobie możliwość wdychania świeżego powietrza z olejkami naturalnymi, ekstraktami z eukaliptusa, sosny i mięty. Cztery lata później założył Tesla Ozone Compay i rozpoczął produkcję urządzeń, które cieszyły się coraz większą popularności i używane były głównie do celów medycznych. Dopiero w 1957 roku, Niemieccy inżynierowie, opracowali współcześnie nam znany ozonator.

Nikola Tesla od samego początku swojej kariery pozostawał w konflikcie ze swoim pierwszym pracodawcą – Thomasem Edisonem, który miał typowo przedsiębiorcze podejście do swoich produktów. Tesla z kolei chciał aby energia elektryczna była powszechna i darmowa dla wszystkich, ponadto był wielkim pacyfistą, który bardzo zwracał uwagę na to, by jego patenty nie zostały wykorzystywane do celów militarnych. Z tego powodu, był regularnie „odwiedzany” przez tajne służby, które nie dość, że przeszukiwały jego pracownię i dom to nie ustępowały mu na krok, raportując każde jego poczynanie.


Dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja i ozonowanie Warszawa!

NAWIGACJA

KONTAKT

Adres:
Ozonowanie Warszawa
ul. Przedpole 1
02-421 Warszawa
Telefony:
Tel/Fax.: +48(22)868 62 93
Kom: +48 601 29 60 31, +48 601 29 42 63
E-mail: info@dddserwis.pl
Copyright © 2014 DDD Usługi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja www.jellinek.pl